"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 10'un En Sinir Bozucu Özellikleri!

Sedat | 25 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Herkesin iPhone 7 ile tanıdığı Apple işletim sistemi iOS 10, geliştirilmesinin yanı sıra sinir bozucu özellikleri de beraberinde getirdi. İşte detaylar...

Son günlerde çıkan en yeni ve en güncel Apple işletim sistemi olan iOS 10, iPhone 7 ile beraber tanıtımı yapılmıştı. Kullanıcıların beğenisine sunulan işletim sistemi çeşitli özellikleri bünyesinde barındırsa da bazı rahatsız edici özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti. İşte o rahatsız edici üç özellik:

Kilidi Açmaya Çalışın!

Bildiğiniz üzere önceki Touch ID kullanan iPhone modellerini kilidi kaldırmak için ana ekran üzerinde bulunan tuşa uzun süre bekletip, kilidi ortadan kaldırıyordunuz. Şimdi ise iOS 10 ile gelen özellik ile beraber sizin tuşa basmanız isteniyor. Ancak bunu yapmak istemeyenler için güzel bir seçenek bulunmakta. Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Ev Tuşu’na giderek eskisi gibi tuşun üzerinde bekleme yaparak kilidi açmanız mümkün olacaktır. 


Uyandırmak İçin Kaldır!


Samsung'a rakip olması adına geldiğini düşündüğümüz bu özellik, telefonu ortalığa çıkardığımız andan itibaren ekranı açılıyor. Böylelikle Samsung'un sürekli açık ekranına karşı eklendiğini söylememiz mümkün. Bazı kullanıcılar tarafından beğenilmese de bu özellği ayarlar bölümünden pasif hale getirmek kolay.


Ekran Görüntüsü Almak!

Her ne kadar ekran görüntüsü alma özelliği yöntemi değişmemiş olsa da fiziksel olarak mevcut olmayan tuş sayesinde işler biraz daha zorlaştı. Aynı andan hem ev tuşuna hem de güç tuşuna basılı tuttuğunuz takdirde ekran görüntüsü elde edebiliyorsunuz. Daha fazla uzun süre tuttuğunuz da ise Siri açılacaktır. İşte burdaki küçük noktaya dikkaet etmeniz gerekiyor. 

 


 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi