"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 13 güncellemesine dakikalar kaldı!

Sedat | 19 Eylül 2019 0 yorum Süre: 3 dakika

iOS 13 güncellemesine dakikalar kaldı. Peki yeni güncelleme hangi yenilikleri getiriyor?

Apple'ın iPhone için yeni yazılım güncellemesi  bu akşam yayınlanıyor. İndirilebilir olduğunda, iOS 13 cihazınızın ayarlar menüsünde görünecektir. Sonunda Apple'ın iPhone'lar için işletim sisteminin en son sürümünü yükleme zamanı geldi: iOS 13'ün genel beta sürümü aylardır kullanıma sunulsa da, güncelleme herkes için yayına girmeye hazır durumda. 

Güncelleme, bir "Karanlık Mod" ekran seçeneği, daha hızlı uygulama indirmeleri, fotoğraf düzenleme ve Apple haritaları üzerinde iyileştirmeler ve daha fazlasını içeren yeni özelliklerle geliyor. 
Sadece güvende olmak için iPhone'unuzu yedekleyin . Bunu Ayarlar> iCloud> iCloud Yedekleme> Şimdi Yedekle seçeneğine giderek yapabilirsiniz.

Güncellemeyi indirin . Sistem tercihlerinizi ziyaret edin ve güncellemenin görünmesini bekleyin. Genel> Yazılım Güncelleme> İndir ve Yükle altında bulabilirsiniz. iOS 13'ün ayarlarınızda indirilmesi veya görünmesi beklenenden uzun sürüyorsa, panik yapmayın. Apple'ın sunucuları milyonlarca eşzamanlı indirme işlemine maruz kalabilir, bu nedenle güncellemenin başlaması biraz zaman alabilir. 

iOS 13 güncellemesiyle gelenler!

Karanlık Mod: iOS 13, tüm Apple uygulamalarında çalışan ve geliştiricilerin üçüncü taraf uygulamalarına da ekleyebilecekleri sistem genelinde bir karanlık modu içerecektir. Ekran modunun gözlerde daha kolay olması ve karanlıkta okumayı optimize etmesi amaçlanmıştır.
Daha iyi fotoğraf ve video düzenleme araçları: iOS 13'teki fotoğraf düzenleme kontrolleri hızlandırarak fotoğrafların netliğini, rengini ve kontrastını daha hassas bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Ayrıca, bu düzenleme araçlarını ilk kez videolara uygulayabilir, videoları yataydan döndürebilir ve videoların en boy oranına ince ayar yapabilirsiniz.
Kaydırılabilir yazma: QuickPath Yazma ile, her bir harfi ayrı ayrı girmek yerine yazmak isterseniz, yazmak için iPhone klavyenizde hızlıca kaydırma yapabilirsiniz. Bu güncelleme AI tarafından da arttırılmıştır.

Hatırlatıcılar yapay zeka artırıyor: Hatırlatıcılar uygulaması daha da güçlenecek ve Siri, yaptığınız işe göre hatırlatıcılar önerecek. iOS 13'ü kullanarak oluşturduğunuz hatırlatıcılara tarihler, saatler, yerler, kontrol listeleri ve fotoğraflar da ekleyebileceksiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi