"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS Ve Android Kullanıcılarının Keşfi Sizleri Şaşırtacak!

Sedat | 24 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bir araştırma sonucuna göre akıllı telefon modellerinin kullanıcı karakterlerini yansıttığı ortaya çıktı. İşte detaylar...

İngiltere'de yapılan bir araştırma sonucuna göre iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılarına oranla çok daha fazla yüzeysel düşünüyor. incoln Üniversitesi ve Lancaster Üniversitesi’nin ortak çalışmalarıyla yürütülen araştırma, 2015 yılında başlatılan ve başlangıcından bu yana süre gelen 530 denekle çalışmalar yapıldı. Araştırmalar, son derece enteresan sonuçları ortaya koydu.

Araştırmayı yürüten bilim insanları, sonuçlarını şu sözlerle özetli bir şekilde açıkladılar:

"Kadınların, gençlerin ve akıllı telefonlarını bir maddi durum göstergesi olarak görmeye eğilimli olan kişilerin Android’den ziyade, iPhone kullandığını sonucuna ulaştık. Araştırmalarımızda ele aldığımız kişisel özelliklerde ise iPhone kullanıcılarının dürüstlük ve alçak gönüllülük konusunda Android kullanıcılarından geri kaldığını, duygusallıkta ise Android kullanıcılarından daha ileride olduklarını keşfettik."

Araştırma ekibinde olan David Ellis "Sadece birkaç basit soru sorarak katılımcılarımızın hangi marka akıllı telefona sahip olduğunu yüzde 70 oranla doğru tahmin etmeyi başardık" dedi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi