"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 11 ile AirDrop yenileniyor!

Sedat | 11 Eylül 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 11 ile sadece tasarım değil AirDrop'ta yenilendi.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri geçen gece Apple'ın Cupertino'daki özel etkinliğinde duyuruldu. Apple, genel olarak yeni iPhone modellerinde tüm önemli yeni özellikleri açılış konuşması sırasında duyursa da, zaman kısıtlamaları nedeniyle, daha küçük ayrıntılarını daha fazla paylaşmadı.

iPhone 11 serisiyle gelen yeni ve ilginç özelliklerden biri de yeni U1 yer belirleyici yongası. Apple, iOS cihazlarının bu yıl 'şaşırtıcı yeni yetenekler' alacağını iddia etti ve bu kesinlikle bunlardan birine benziyor. İPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'in içinde bulunan yeni U1 yer belirleme yongası temel olarak mekansal farkındalığı artırmaya yardımcı olan ultra geniş bant bir çip. Akıllı telefonlarda ve uyumlu aksesuarlarda yeni nesil konum izleme özelliklerini çalıştırabilir. U1 çipli telefonlarını U1 donanımlı başka bir telefona bağlamak eskisinden daha kolay olacak.  AirDrop üzerinden daha yüksek önceliğe sahip dosyaları aktarmak için kullanabilecekler.

Ancak, bu ultra geniş bant çipin sunduğu birçok olasılıktan sadece bir tanesidir. Apple daha önce yeni bir takip aksesuarı tanıttığı konusunda rivayette bulundu ancak Cupertino merkezli şirket Salı günü düzenlenen özel etkinlik sırasında böyle bir ürün konusunda bir açıklama yapmadı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi