"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 6'ya Dokunulmuyor

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun süreden beri piyasada kullanılan iPhone 6 modelinde dokunmatik sorunlarının yaşanmaya başladığı ifade edildi.

iPhone 6 kullanıcıları telefonları eskitmeye başlarken, telefonun anakartında yapılan bir değişiklik nedeniyle Apple’ın iPhone 6 serisinde dokunmatik hatası yaşanmaya başladı. Özellikle donanımların eskimesi ve çeşitli sorunların yaşanmaya başlaması pek çok telefonda farklı sorunların yaşanmasına yol açarken, iPhone 6’da dokunmatiğin devre dışı kalmış olması telefon kullanıcılarının ciddi bir eleştirisini aldı.

iPhone 6 için yaşanan bu durum telefonların kullanılamaz hale gelmesine neden olurken, telefonları kullanamayan pek çok kişi sitem etti.  

Dokunmatik Tepki Vermiyor!

iPhone 6 dokunmatiğin hiçbir şekilde çalışmamaya başladığı ifade edilirken, aynı zamanda ekranda gri bir çubuğun yer aldığı ve bu konuda hiçbir işlemin de çare olmadığı ifade edildi. Bu açıdan iPhone 6 kullanıcıları yaşanan bu sorun sonrasında telefon ile ilgili herhangi bir işlem yapılamazken, yaşanan sorunlar sosyal medyada da yer buldu.

Yapılan eleştiriler ve yaşanan sorunlara karşı şu an için Apple cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken, uzman değerlendirmelerinde iPhone 6 ile birlikte Apple’ın anakartta değişiklik yaptığı ve bu değişiklik nedeniyle bu tip sorunların görülmeye başlandığı ifade edildi. Bu bakımdan şu an için yaşanan sorunun Apple kaynaklı olduğu ve herhangi bir kullanıcı hatasından dolayı yaşanmadığı tahmin edilirken, Apple tarafından bu konuda mutlaka bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi