"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Android Wear'lı Saatler İle Büyük Sıkıntı Yaşıyor!

Sedat | 30 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android Wear'lı saatlerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile bir iş içerisinde olmadığı ortaya çıktı.

iPhone 6S'de böyle bir sorunun meydana gelmediği ifade ediliyor. Fkat daha geçtiğimiz haftalarda Apple'ın yeni telefonlarını tanıtmasının ardından ortaya çıkan sorun, Moto 360, Asus Zenwatch, Fossil Q ve 1.500 dolarlık Tag Heuer Connected gibi saatleri etkiliyor.

The Verge'ün yapmış olduğu haberde iPhone 7, saatlerin yakından olup olmadığını Android Wear uygulaması sayesinde gerçekleştiriyordu. Fakat eşleştirme girişimlerinde yakalamış olduğu başarısızlık onu bir adım geri de bıraktı. Siteye göre eşleştirme denemesi, aşağıdaki adımda takılıyor:

Daha öncesinde aynı sorun Android Wear ile iOS 10 arasında meydana gelmişti. Apple bu sorunu iOS 10.0.2 ile onarmayı başarmıştı. Ciddi bir sorun olan ve Google'ın Android Wear takımı, bu "ciddi eşleştirme sorunundan" haberdar olduğunu ve onarım için çalıştıklarını söylüyor. Böylelikle en azından sorunun çözülme odaklı olduğunu görebiliyoruz. 

iPhone ile Android Wear ikilisini kullanan kişilerin sayısının çok fazla olmadığını söyleyebiliriz.  Sorunun sadece de az kitleyi ilgilendirdiğini söylememiz mümkün. Her ne kadar kullanıcı sayısı az da olsa önemli bir sorun olduğu için onarılmasını temenni ediyoruz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi