"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 AnTuTu’dan Ne Kadar Puan Aldı?

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 7 AnTuTu’da teste girdi. Peki, iPhone 7 ne kadar puan alabildi?

iPhone 7 modeli ile piyasaya iddialı bir giriş yapan Apple, bu konuda AnTuTu’da görüntülendi. Cihaz için yapılan çeşitli testler sonrasında ne kadar puan aldığı da belirlenirken, iPhone 7 adeta diğer tüm telefonları sildi süpürdü.

iPhone 7 Zirvede!

iPhone 7 için yapılan açıklamalarda cihazın AnTuTu sonucunun 178 bin 397 olduğu belirtilirken, bu puan ile birlikte iPhone 7 listede zirveye çıkmayı başardı. Üstelik en yakın rakibine de ciddi bir fark atmış durumda. Öyle ki iPhone 7’nin en yakın rakibi OnePlus 3 olurken, bu cihazın aldığı puan 140 binde kaldı. Bu açıdan en yakın rakibine göre de ciddi bir avantaj elde eden iPhone 7, Apple’ı da böylece yeniden listede birinci sıraya yükseltti.

A10 ile desteklenen iPhone 7, ciddi bir performans sağlarken, tercih edilen donanımlar ile birlikte oldukça iyi bir gelişme de yaratılmış durumda. Bu bakımdan kullanıcıların yeni gelecek rapor ve testler ile birlikte iPhone 7 ile önemli bir avantaja sahip olacağı da gösteriliyor.  AnTuTu sıralamasında Samsung 3. Sırada yer almayı başarırken, 3. Sırada yer alan Samsung modeli Note 7. iPhone 7 modeli için bu kadar yüksek bir puanın verilmesinin ardından iPhone 7 Plus modeline gözler çevrildi. Plus modelinin çok daha yüksek bir puan almasına kesin gözüyle bakılırken, iPhone 7 Plus’ta 190 binlere çıkılması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi