"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Fiyatı Uygun Olabilir

Sedat | 11 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 7 modeli ile gündemden düşmeyen Apple’ın iPhone 7 için farklı bir fiyat politikası yürütebileceği açıklandı.

iPhone 7 ile her gün yeni bir haber gelirken, bu haberler ile birlikte Apple şimdiden yeni modeli ile konuşulmaya başlandı. iPhone 7 ile ilgili son olarak gündeme gelen iddialarda ise telefon modelinin uygun fiyat ile satışa çıkarılacağı oldu. Bu konuda fiyattan ziyade telefonun özelliklerinden söz edileceği ve Apple’ın piyasada yüksek fiyatlar ile satılan modellere göre uygun fiyatlar ile telefonu satışa çıkararak satışlarını arttırmak ve daha fazla kişinin Apple ürünlerini tercih etmesini sağlamaya çalışacağı düşünülüyor. Zira bugüne kadar daha çok yüksek fiyatlarıyla da eleştiri alan Apple’ın bu hamlesi, pek çok kişinin iPhone 7 modelini tercih etmesini sağlayabilir.

İddialar Forbes’ten!

iPhone 7 ile ilgili gündeme gelen iddialar Forbes’te yayınlanırken, iddialarda aynı zamanda fiyat bilgisi verildi. Yapılan paylaşımda iPhone 7 modelinin fiyatının iPhone 6S modeline göre 100 Dolar daha uygun olacağı belirtildi. Bu da Türkiye satışlarında modelin yaklaşık 200-250 TL daha az bir fiyat ile satışa çıkması anlamına geliyor.

Son dönemlerde satışların azalması, rakiplerin sektörde güçlenmesi Apple tarafından radikal değişikliklerin yapılmasını zorunlu kılarken, iPhone 7 ile birlikte fiyat politikasının değiştirilmesi oldukça yüksek ihtimalli görülüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi