"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Gorilla Glass 5 İle Gelebilir

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Eylül ayında Apple tarafından piyasaya sunulacak olan iPhone 7 Gorilla Glass 5 teknolojisiyle gelebilir.

Apple tarafından piyasaya sunulacak yeni model üzerinde özel ve çok çalışmanın sürdürüldüğü bilinirken konuyla ilgili gündeme gelen sonra iddialarda telefon modelinde özel koruma teknolojisinin de yer alacağı iddia edildi.

Yapılan paylaşımlarda iPhone 7 modelinin Gorilla Glass 5 olarak adlandırılan yeni koruma teknolojisine sahip olacağı ve böylece çok daha dayanıklı olacağı ifade edilirken Gorilla Glass 5 ile ilgili yapılan açıklamalarda bu yeni teknolojinin BİR önceki modele göre 4 kata varan bir koruma avantajı sağladığı belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kaynaklar belirtilmese de oldukça güçlü bir iddia olarak ifade edildi. Apple tarafından yapılacak bu hamlenin bir benzeri aynı zamanda Samsung tarafından gerçekleştirilebilir.

Galaxy Note 7 modeli ile 2 Ağustos'ta kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung Apple’dan daha önce bu teknolojiyi kullanabilir. Apple ve Samsung'un bu teknoloji içinde birbiriyle yarışacağı tahmin edilirken 2 Ağustos halinde yapılacaklar tanıtım ile Samsung bu teknolojiyi daha önce sunma imkânına sahip olabilecek. Fakat 2 telefon modeli için de öne sürülen iddiaların kesinliği bulunmuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi