"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Hayal Kırıklığı Olabilir!

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından Eylül ayında piyasaya sunulacak iPhone 7 modeliyle ilgili yapılan tahminlerde yeni telefon modelinin tam bir hayal kırıklığı olacağı belirtildi.

Apple tarafından hazırlıkları oldukça sıkı bir şekilde yapılan iPhone 7 modeli için önemli analistler, çeşitli tahminlerde bulundu. Yapılan tahminlerin büyük bir bölümü Apple'ın yeni modelinin tam bir hayal kırıklığı olacağı yönünde. Bu bakımdan yapılan son tahminler piyasada ciddi bir tartışma da başlatmış durumda.

Steve Grasso tarafından yapılan açıklamalarda tüm dünyanın yeni modele kilitlenmiş olduğu belirtirken bu durumun beklentileri çok yükselttiği ve bu nedenle de telefon modelinin tüm beklentilerini karşılayabilmesinin mümkün olmayacağı ifade edildi. Son çeyrek rakamlarında ciddi düşüşlerin olmasının markanın bu konudaki başarısızlığını ortaya koyduğu belirtilirken bu başarısızlığın sadece tek bir modele bağlanamayacağı ve Apple'ın artık eskisi kadar ilgi görmediğini ortaya çıktığı ifade edildi.

 

Dünya genelindeki pek çok pazarda etkinliğini yitiren Apple yeni modeli ile birlikte bu konuda iyileştirmeler yapmaya çalışıyor. Bu bakımdan markanın iPhone yeni modeli ile ilgili beklentileri oldukça yüksek. Fakat buna karşın iyi bir cihazın piyasaya sunulmaması halinde kullanıcıların markanın yeni modeline ilgi göstermesinin çok mümkün olmayacağı tahmin ediliyor. Özellikle tasarım açısından çok fazla bir farkın olmayacağı yeni telefon modelinin donanımlarda ve performansıyla iyileştirme içermemesi halinde düşük satış rakamlarında kalması mümkün görünüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi