"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 ile Galaxy S7 Yarışıyor! Hangisi Önde?

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 7 ile Galaxy S7 arasında yapılan karşılaştırmalarda hangi telefon ön plana çıktı? İşte ilk incelemeler ile iPhone 7 ile Galaxy S7 rekabeti.

Apple tarafından Eylül başında piyasaya sunulan iPhone 7 ile Samsung’un en güçlü modellerinden birisi olan Galaxy S7 karşılaştırıldı. İki telefon arasındaki farkların ve benzerliklerin ön plana çıkarıldığı karşılaştırmada, nasıl bir sonuç elde edildi?

Apple’ın bugüne kadarki klasik özelliklerinin yavaş yavaş terk edilmeye başlandığı iPhone 7’de tasarım açısından çok farklı tercihler yapılmamış durumda. Buna karşın Galaxy S7 ekran kaplı ön yüzü ve farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu bakımdan tasarımda Galaxy S7 daha ön plana çıkmayı başarıyor.

Ekranda ise Galaxy S7 5.1 inçlik bir ekranda Super AMOLED sunuyor. Ayrıca Always On Display gibi pek çok önemli özellik de bulunuyor. Apple ise IPS LCD ile kullanıcıları karşılıyor. PPİ değerlerinde geride kalan Apple, renk ve parlaklık konusunda ise önde.

Galaxy S7’nin Snapdragon 820 ve 4 GB RAM seçeneklerine Apple A10 ve 2 GB RAM ile karşılık veriyor. Fakat bu konuda A10’un ciddi bir avantaj kattığını de söylemeliyiz.   

Hangisi Daha İyi?

Mevcut özellikleri ile iki telefonda birbirine oldukça yakın. İki model arasında yapılacak seçimlerde kişilerin Apple ya da Android tercihi daha ön plana çıkıyor. Buna rağmen kağıt üzerinde Samsung’un daha çok ön planda ve başarılı olduğunu söylemek mümkün. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi