"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Patlamadan Hamile Kadının Kolunu Yaktı!

Sedat | 15 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika


Patlama haberlerine alışık olduğumu bu günlerde iilginç bir olay yaşandı. iPhone 7 patlamadan hamile bir kadının kolunu yaktı. Peki olay nasıl gelişti?

Apple'ın gözde telefonu iPhone 7 patlamadan hamile bir kadının kolunda ikinci dereceden yanmasına neden oldu. Genelikle batarya sorunundan dolayı yatakta, pantolon cebinde veya video izlerken patlayan telefonlara alıştığımız şu günlerde bu ilginç haber akıllara kazınacak gibi. 

Avustralya'da yaşayan Melanie Tan Pelaez, iPhone 7'si şarjda iken yatağında film izliyordu ve o şekilde uyudu kaldı. Sabah saatlerinde uyanan hamile kadın kolunda müthiş bir acı hissettiğini ve birşeylerin yolunda gitmediğini farketti. Üstünü değiştirmek için gittiğinde ise kolunun büyük bir bölümünün kırmızı olduğunu gördü. 

Hastaneye giden Melanie, bir dizi test yaptırdı ve kolunda yabancı bir nesneden dolayı yanık oluştuğu teşhisi konuldu. Aynı zamanda hamile olan Melanie, yanmasına neden olan kaynağı araştırmak için yatağını ve etrafını kontrol ettiğinde kolundaki izlerin iPhone 7 ve şarj kablosu ile eşleştiğini fark etti. 

Melanie, telefonunu yerel Apple Store’a götürdü. Telefonun arızalı oduğuna dair ispat edecek koku gibi herhangi bir delil bulunmuyordu. Yine de Apple Store telefonu aldı ve test için Cupertino’ya gönderdi. Melanie, Apple Store’un yeni iPhone 7 birimi verme teklifini reddetti çünkü ilk kez bir iPhone kullanıcısı olmasına rağmen artık güvenmiyor.

Yatakta iken telefonun üstüne yatılması telefonun hava almasını engeller ve telefonun aşırı ısınmasını sağlayabilir. Ayrıca üstelik şarjda ve video izleniyor olması bu ısıyı iki katına çıkarabilir. Eğer yatakta iken telefonunuzu kullanmanız gerekiyorsa, kesinlikle şarjdan çıkarın.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi