"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Plus Kamerası Canon 5D Mark IV İle Karşılaştırıldı!

Sedat | 10 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kamera performansı ile adeta gövde gösterisi yapan iPhone 7 Plus, Canon 5D Mark IV'e karşı kıyaslandı. Bakalım galip gelen kim oldu?

Bildiğiniz üzere Apple ürünleri odaklı içerikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Satışa sunulduğu günden itibaren büyük ilgi gören modeller, kamera noktasında önemli gelişmeler yaşanıyor. iPhone cephesinde iPhone 7 Plus'ın çift kamera avantajı oldukça beğenildi.

Önde bulunan Bokeh efektinin dışında, arka tarafında bulunan bulanıklaştırma olayı bir hayli başarılı. Peki iPhone 7 Plus'ın portre modu gerçekten bir DSLR ile kıyaslandığında nasıl bir sonuç veriyor?

Bu bağlamda güzel bir çalışma yapan Apple Insider, yayınladığı video ile Canon 5D Mark IV ile iPhone 7 Plus’ınkamerasını kıyaslıyor. Galip kim olabilir? Tabiki de üst düzey kamerası ile Canon. Tamamen profesyonel fotoğrafçılık için hazırlanmış olan 5D Mark IV, haliyle daha iyi efekt verebilme yeteneğine sahip. Aynı zamanda iPhone tarafında dijital, yani yazılımsal olarak verilen efekt, Canon’un diyaframı ile yapılan çekimler ile kıyaslanınca aslında ne kadar kötü olduğu görülüyor.

Hatta videoda bahsedilen detayla bokeh efekti sadece arka plana değil, odaklanan nesnenin önündeki nesnelere de yapılabildiği için tabiki Canon iPhone’u tepe taklat ediyor. Oldukça adaletsiz bir kıyaslama gerçekleştirildiğinin bizlerde farkındayız fakat yapacak birşey yok...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi