"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7 Plus'tan Geekbench Raporu Geldi

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 7 Plus için yeni bir rapor yayınlandı. Raporda ise cihazın Geekbench sonuçları yayınlandı.

7 Eylül tarihinde tanıtılacak modeller için Apple tarafından son hazırlıklar yapılırken, bu konuda yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. iPhone 7 Plus modeli için gelen son bilgilerde cihaz için yapılan Geekbench işlemlerinin sonuçları yayınlandı.

IFA 2016 dışında tanıtımı yapılacak iPhone 7 Plus için gelen bu bilgiler telefon hakkında daha fazla bilgiye ulaşılmasını sağlarken,  7 Eylül tarihinde düzenlenecek etkinlik ile birlikte telefonlar hakkındaki tüm soru işaretleri de giderilmiş olacak. iPhone 7 Plus ile birlikte iPhone 7 modelini de sunacak Apple, özelikle ekran boyutu ile iki cihazı ayıracak ve aynı zamanda donanımda da küçük değişiklikler yapılacak.  

Son Raporda Durum Ne?

iPhone 7 Plus için yapılan testlerde cihazın Geekbench’te ne kadar başarılı olduğu öğrenilirken, cihaz tek çekirdek 3379 ve çoklu çekirdek ise 5495 puan almış durumda.

2 GB RAM’le Geliyor

Testlerde cihazın 3 GB yerine 2 GB ile geleceği de görülürken çift arka kameranın 12 MP, ön kameranın ise 5 MP olacağı öğrenildi. Kulaklık girişinin kaldırıldığı cihazda aynı zamanda işletim sisteminde de yenilik var. Cihazı alan kişiler iOS 10 işletim sistemini deneyimini de yaşayabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi