"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7'de microSD Kart Ve Çift Sim Destekleyecek

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 7 modeli ile birlikte Eylül ayında piyasaya giriş yapmaya hazırlanan Apple'ın yeni telefonda çift sim kart desteği sunabileceği belirtildi.

Eylül ayında tanıtımı yapılacak ve piyasaya sunulacak olan iPhone 7 ile ilgili pek çok iddia gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni telefon modelinde farklı özelliklerin yer alması beklenirken son olarak gündeme gelen iddialarda microSD kart desteğinin olacağı ve aynı zamanda telefonda çift sim kartın da kullanılabileceği belirtildi.

Bugüne kadar hiçbir iPhone modelinde bu iki özellik yer almazken Apple radikal bir değişiklik yaparak bundan sonraki modellerinde bu iki özelliği kullanabilir. Bu açıdan kullanıcıların daha kapsamlı ve kullanışlı bir telefon modeline sahip olması da mümkün olabilir.

Ön Sipariş Dönemi Başlıyor

Evan Blass tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte resmi açıklama yapılmamış olmasına karşın iPhone 7 modellerinin 9 Eylül tarihi itibariyle ön siparişe çıkacağı ve kullanıcıların 9 Eylül tarihinde yeni iPhone modeli alabileceği belirtildi. Bu bakımdan bir ay sonra yeni iPhone siparişi vermek mümkün olabilir.

iPhone 7 Özellikleri Neler?

Yeni telefon modelinde olması beklenen özellikler bugüne kadar yapılan iddialar doğrultusunda şöyle olacak;

4.7 inç ekran

5 GB

16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri

iOS 10 işletim sistemi

3D touch özelliği

Force Touch teknolojisi

Wireless şarj aleti olacak gibi duruyor

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi