"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7'nin Gücü Ne Kadar Olacak?

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 7 için performansın arttırılacağı beklense de bu konuda beklentilerin gerçekleşmeyeceği konuşulmaya başlandı.

iPhone 7 için her gün yeni iddialar gündeme gelirken, model ile ilgili son konuşulanlar arasında iPhone 7’nin beklentilerin altında bir performans sunacağı yer aldı. Bu konuda en önemli beklenti ise yeni modelin bir önceki modelden daha güçlü olması. Bu bakımdan her bir telefon modelinde önceki versiyona göre pek çok iyileştirme ve performans artışının yapılması beklenirken, iPhone 7’de bu durum geçerli olmayabilir.  

Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda TechTastic.nl web sitesi üzerinden iddialar gündeme getirilirken, iPhone 7’de kullanılması planlanan A10 yongasının hız testi sonuçlarının telefon hakkında pek çok önemli bilgi sunduğu belirtildi. Bu bakımdan iPhone 7 tek çekirdekte 3000 puan alırken, iPhone 6S için bu puan 2519 olarak belirlenmişti. Bu bakımdan iki cihaz arasında yüzde 18’lik bir artış olacağı konuşuluyor.

Gündemde yer alan bu tür iddialar iPhone 7’nin şimdiden konuşulmasını sağlarken, iPhone 7 ile birlikte performans açısından ne derece başarının gösterileceği de iPhone 7 tanıtımı sonrasında görülebilecek. Fakat iki model arasında yapılan uzman tahminlerinde de çok ciddi bir performans farkının bulunmaması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi