"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 7'nin Kulaklığı Bile Sorun!

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tanıtımı sonrasında pek çok tartışmaya neden olan iPhone 7, en çok kulaklık sorunları nedeniyle tepki alıyor.

Apple tarafından yapılan tanıtımlar sonrasında yeni bir iPhone modeli piyasaya sunulurken, iPhone 7 adı verilen cihazda kulaklık girişinin yer almaması pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Apple, daha ince bir telefon modeli üretebilmek adına 3.5mm’lik kulaklık girişi bölümünü cihazdan kaldırırken,  bu işlem sonrasında kablolu kulaklıklar yerine kablosuz çözümler kullanıcılara sunuldu.

Apple bu konuda Airpods adı verilen yeni donanımların da tanıtımın yaparken, bu ürünlerin çok yüksek fiyatlarda olması Apple’ın en çok eleştiri almasında etkili oldu. Kullanıcılar kablosuz kulaklık konusunda çekimser olmasa da iPhone 7’nin yüksek fiyatının yanı sıra kutu içeriğinde gelmeyen ve ek ücret ile alınması zorunlu tutulan Airpods için tepkiler daha çok ekonomik yönden oldu.

Kabloluda Özel Aparat Gerekiyor!

Kişilerin kablolu bir şekilde telefona kulaklık takmak istemesi halinde ise yine Apple tarafından satılan özel bir aparatı satın almak durumunda. Bu nedenle de iPhone 7 kullanıcıları müzik deneyiminde kulaklık kullanmak istemesi halinde Apple tarafından sunulan ürünlerden birisini almak zorunda. Yüksek bir fiyat üzerinden satışa sunulan iPhone 7, özel aparatları ile birlikte çok daha yüksek bir bedele ulaşmış durumda. Bu nedenle de kullanıcıların alım gücünün zorlanmasının yanı sıra mevcut pazarlama stratejileri de ciddi bir tenkit altında. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi