"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 8 Hakkında İlk Bilgiler Geldi!

Sedat | 31 Ekim 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Apple'ın 2017 yılında tanıtması beklenen iPhone 8 hakkında ilk sızıntılar gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...

Kısa bir süre önce satışa sunulan iPhone 7'nin ardından tanıtılacak iPhone 8'in, Sharp'ın bilgilerinde yer alan özelliklerine göre iPhone 8 ekranının Galaxy Edge ile rakip olacağa benziyor. 2017 yılı Apple için özel bir yıl olduğunu biliyoruz. Öyle ki Apple, 2017 yılında 10. yılını kutlayacak. Bunun üzerine tanıtımının yapılmasına aylar kalan iPhone 8 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Kullanıcıların büyük beklentiler içerisinde oldukları aşikar. Ancak Sharp'tan gelen sızıntılar bu beklentileri ikiye katladı. iPhone 8 modelinin OLED ve AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Galaxy Edge serisinde aşina olduğumuz kavisli ekranı iPhone 8 modelinde de göreceğiz. Böylelikle Apple, uzun bir süredir kullandıığı IPS LCD ekranı geride bırakarak, iPhone 8 ile OLED ve AMOLED ekrana geçiş dönemi sağlayacak.

iPhone 8'in ekran özelliklerinin yanı sıra değişen tasarımı ile gelecek. Apple, şuanki modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın 128 GB ve 256 GB'lık modellerinde Jet Black renk seçeneğini kullanmıştı. Fakat sızıntıya göre iPhone 8'in önceki yıllarda olan iPhone 4/4s modelleriyle benzerlik gösteren cam tasarımı ile gelmesi bekleniyor. 

iPhone 4/4s modelindeki dayanıklılık, iPhone 8'de olması söz konusu olabilir. Bildiğiniz üzere cam kasa gibi görünen iPhone 7/7 Plus'ın Jet Black modeli parmak ile bile çizilebiliyor. Apple'ın malzeme kalitesini iPhone 8 ile daha da güçlendirmesini bekliyoruz.

İki farklı boyutta gelmesi beklenen iPhone 8 modellerinin 5.5 inç ve 4.7 inç olarak geleceği söyleniyor. Teknik özellikleri için erken bilgi vermek yanlış olur. Fakat bunu söylemek gerekiyor ki Dünyanın en hızlı mobil cihazı ünvanına iPhone 7 ile sahip olan Apple, iPhone 8 ile yerini korıyabilecek mi hep beraber zamanla göreceğiz...

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi