"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 8 Kavisli OLED Ekran Mı Olacak?

Sedat | 29 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple'ın 10. yılına özel olarak üretilen iPhone 8 modelinde tasarım değişikliği mi yapacak?

Apple, kavisli ekrana sahip iPhone 8 üzerinde çalışmalara başladı. 10. yaş kutlaması adına özel olarak tasarlanan telefon hakkında pekçok sızıntı gelmeye devam ediyor. Gelen sızıntılara göre iPhone 8 kavisli OLED ekran özelliğine sahip olacağı yönündeydi. Wall Street Journal, 2017 yılında tanıtılacak olan iPhone 8’in gerçekten de kavisli ekrana sahip olabileceğini düşündüren bir haber yayınladı.

Wall Street Journal’a göre Apple, ortaklarından çalışmalarında ince OLED ekran üzerinde yoğunlaşmalarını ve ezeli rakip Samsung'tan dahi iyi performans sağlayacak versiyon modellerini istedi. Anlaşılan o ki Apple, iPhone 8 bekleyenlerin tamda istediği yönde özelliklere sahip bir telefon ile gelecek. Yüksek çözünürlüğün hedeflendiği iPhone 8 modeli için prototip gönderimleri istendi. 

Her ne kadar Samsung ve Apple rakip olmuş olsada, Samsung'un Apple için önemli bir birleşen tedarikçisi olduğu gözden kaçınılamayan bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, iPhone 7'deki RAM'i bile Samsung üretti. Tahminimizce kavisli OLED ekran panellerinin bir kısmı Samsung Display tarafından karşılanabilir. Bir başka söylentiye göre Apple, yalnızca tek bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürmüyor. Aynı zamanda 10'dan fazla yeni nesil örnekleri üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor.

Oldukça merak konusu haline gelen iPhone 8 modeli, eğer kavisli OLED ekranda başarılı bir sonuç çıkaramazsa önümüzdeki sene eski tasarımını yeni iPhone modellerinde kullabilir. Satış fiyatı olarak dudak uçurtan rakamlara sahip iPhone modellerinin kavisli OLED ekran olma ihtimalinin bile palalıya mal olacağını söylemeden geçmeyelim. Bakalım söylentileri doğrulayacak kesin bir bilgi ne zaman gelecek?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi