"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone 8 Rekora Koşabilir!

Sedat | 30 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple'ın 10. yılına özel olarak üretilen akıllı telefonu iPhone 8 ile satış rekoru bekleniyor. Peki iPhone 8'in rekor kırmasını sağlayacak başlıca etkenler neler?

Bildiğiniz gibi Apple, kuruluşunun 10.yılını önümüzdeki yıl kutlayacak. Gelen sızıntılar göre firma, iPhone 8'i üst düzey performans ve özellikleri ile piyasaya sürecek. Geliştiriciler tarafından tasarlanan konseptler oldukça can alıcıydı. Apple konusunda genelde doğru tahminlerde bulunmakla ünlü olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone tedarikçileri 2017’nin mali yılının ikinci yarısında, 120 ila 150 milyon adet iPhone üretimi için kolları sıvadı.

Peki iPhone 8'in Rekor Kırmasını Sağlayacak Etken Ne?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili söylentilerin sonu gelmek bilmiyor. Hergün bir yenisi ile karşılaştığımız iddialardan biri ise; 4.7 inç ve 5.5 inç olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin haleflerinin yanı sıra, 5.2 inç kavisli OLED ekrana sahip bir iPhone 8 modeli daha olacak. Son gelen bilgiler Apple’ın şu anda 10 adet iPhone 8 prototipi test ettiği yönündeydi.

iPhone 6'da 120 milyon satış elde ederek rekor kıran Apple, bu rakamın üstünde bir satış gerçekleştirirse yeni bir rekora daha adını yazmış olacak. Yılın en çok telefon satışı yapan telefon markası olarak namını sürdürecek. Ming-Chi Kuo, iPhone 8 modelleri için yüksek talep olmasının nedeni olarak ise kavisli OLED ekran ve kablosuz şarj özelliklerinin büyük etken olacağını iddia ediyor.

Enteresan olan o ki, iddialar yalnızca 4.7 inç iPhone 8 modelinin kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı yönünde. Eğer söylentilerin doğruluğunu kanıtlayacak bir bilgi gelirse, Apple’ın kablosuz şarj özelliği ile telefonun vericiden 15 feet uzaklıktan bile şarj olması mümkün olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi