"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone İris Tarayıcısıyla Gelebilir

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulacak olan iPhone 7 modeli ile ilgili yeni bir iddia daha gündeme getirildi.

Apple yeni telefon modeli ile ilgili hiçbir bilgi vermezken yeni modeli ile ilgili her gün yeni bilgiler ve iddialar gündemde yer alıyor. Konu ile ilgili son haberler ise iris tarayıcısı olarak adlandırılan yeni bir özelliğin iPhone 7 ile birlikte kullanıma sunulacağı oldu.

Kullanıcıların daha iyi bir güvenlik sağlayabilmesi adına retina taraması üzerinden kilit sistemini kullanan iris tarayıcısı iPhone 7 ile birlikte gelebilmesi halinde ciddi bir sükse yaratacak. Zira bugüne kadar bu özelliği kullanan herhangi bir telefon olmazken Apple tarafından bir ilkin gerçekleştirilecek olması da bu anlamda markayı özel bir yere konumlandırılacak. Fakat yeni özelliğin kullanılabilecek olması ile ilgili herhangi bir ipucu bulunmuyor. Üstelik Samsung tarafından 2 Ağustos tarihinde paylaşımı yapılacak olan Galaxy Note 7 versiyonunda da benzer bir özelliğin kullanılması yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Touch ID teknolojisini kullanıcılara sunan Apple bu konuda yeni bir adım atarak yeni güvenlik sistemini kullanıcılarına sunabilir. Bu bakımdan büyük bir kolaylık sağlayacak yeni özelliği telefonlarda gelmesi özellikle iPhone kullanıcılarının büyük bir beklentisi olmuş durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi