"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone X kullanıcılarına özel YouTube özel HDR özelliği!

Sedat | 11 Mayıs 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone X için YouTube uygulaması artık HDR'yi destekliyor. Kullanıcılar artık daha kaliteli oranda video izleyebilir.

YouTube'da, ilk HDR videoları Google'ın bu teknolojiye verdiği destek temelinde son aylarda görünmeye başladı. Dolayısıyla, HDR video görüntüleyicinin, uyumlu cihazlara sahip tüm kullanıcıların kayıtlı videoları görüntülemesine izin verecek resmi bir uygulamaya girebilmesi sadece bir zaman meselesiydi. YouTube'un iOS uygulaması artık destek vermeye başlıyor ve iPhone X'iniz varsa, bunu deneyebilirsiniz.

HDR, "Yüksek Dinamik Aralılığında" anlamına gelir ve bu teknolojiyi destekleyen videolar daha renkli render, daha iyi renk sunumu ve genellikle daha iyi görüntü kalitesi sunar. Sorun HDR videoları görüntülemek için uyumlu bir ekran panelinin gerekli olmasıydı. iPhone'larda, tabletlerden ve yeni iPad Pro'dan sadece iPhone X kullanıcıları bu özelliği deneyebiliyor. 

HDR video mevcutsa, video kalitesi ayar seçeneğine tıkladıktan sonra gösterilir. Full HD video söz konusu olduğunda, 1080 HDR, muhtemelen saniyede daha yüksek kare hızı olmalıdır.

YouTube'da birçok HDR videosu var. (Örneğin bir HDR videoyu bulunduğu özel kanallar bile var ) HDR filmleri iTunes üzerinden de mevcuttur, ancak Apple TV 4k'nın en son sürümüne ve uyumlu bir HDR Ready TV'ye ihtiyacınız var. 

Peki siz iPhone X'e gelen yeni HDR özelliği için ne düşünüyorsunuz? 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi