"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone XR Apple'ın Elinde Patladı!

Sedat | 7 Kasım 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Teknoloji devi Apple düşük satış rakamları yüzünden iPhone XR modelinin üretimini yavaşlattı...

Şirketin iPhone XS ve XS Max modelleriyle beraber olduğu uygun fiyatlı cep telefonu iPhone XR'in üretimini yavaşlattı. Bu kararın en önemli nedeni ise telefonun iyi gitmeyen satışları.

Apple için adeta bir hayal kırıklığı olan yeni modelle ilgili üretici Foxconn ve Pegatron'u bilgilendiren şirket cihazların üretimini yavaşlattı. Telefonun ilgi görmemesinin nedeni ise iPhone XR yerine iPhone 8 ve iPhone 8 Plus gibi modellere yönelmeleri oldu. İki modelden çok fark görmeyen kullanıcı iPhone XR'ye yönelmedi.

Diğer yönden  Apple, iPhone 8 ve 8 Plus modelleri için üretim kapasitesini de artırma yoluna gidiyor. Buna göre bu çeyrekte bu iki telefon modeli için 20 milyon adetlik satış öngörüsünde bulunan Apple, rakamı artırarak 25 milyona yükseltti.

Görünen o ki Apple, iPhone XR modelini beklediği ölçüde satamayacak. Yurtdışındaki tüketiciler bu telefonu almak yerine yüzde 20 daha ucuz olan iPhone 8 ailesine yöneliyor. Henüz Türkiye'de satışa sunulmayan ve ülkemizde satılıp satılmayacağı da belli olmayan iPhone XR'ın ömrünün çok uzun olmayacağı da görülüyor. Muhtemelen 2019 ortalarına doğru iPhone XR ile vedalaşmamız gerekebilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi