"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone Zam Geliyor!

Sedat | 7 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Doların yükselişi ile beraber iPhone telefonlara zam gelmesi bekleniyor, iPhone cihazlarına ne kadar ödeyeceğiniz ve daha fazlası haberimizde...

Apple'ın son yıllarda Türkiye'nin pazar payını çok yakından takip ettiğini biliyoruz. Apple yeni ürünlerini genelde ülkemize iki pati olarak dağıtımını yapmaktadır. Apple'ın ülkemizde bulunun müşeri hizmeti İstanbul'da olan Apple Store mağazası ve Online Apple Store hizmei ile ülkemizin pazar paylarının kendi çapında büyümesine yardımcı oldu.

Türkiye'de vergiler arttış göstrdiğinde iPhone telefonlarına ilk zam yapan şirket olan Apple yakın zamanda artış gösteren doların 7 Kasım'da 3.15 barajını geçmesi ile beraber zamın geleceğinin sinyalini verdi.

Apple Store'de iPhone 7'nin fiyatı 3.249 TL iPhone 7 Plus 3.799 TL ile satılmakta. Fakat Apple bu fiyatları verdiğinde dolar kuru 2.9 ile 3.0 arasındaydı.Ancak son haftalarda dolarda yaşanan 0.15'lik artış iPhone fiyatlarına yansıyabilir. Eğer Apple'ın akıllı telefonu iPhone cihazlara zam gelecek olursa tahmini olarak iPhone 7'nin 3.349TL iPhone 7 Plus'ın 3.89 TL'ye satışa sunulması muhtemel. Anlaşılan o ki 100-150 TL'lik bir artış söz konusu olacak.

 

 

 

Sizce 100-150TL lik artıştan dolayı iPhone alacaklar vazgeçeçekler mi?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi