"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone’da 16GB Tarihe Karıştı!

Sedat | 9 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple ilk modelleri ile birlikte 16 GB’lık versiyonlarıyla da sunulurken, iPhone 7 ile birlikte bu konuda radikal bir değişikliğe gidildi.

Apple tarafından yalpan tanıtımlarda her ne kadar iPhone 7 modeli tanıtılmış olsa da yeni tanıtımlar ile birlikte tüm iPhone modellerinde değişikliğe gidildi. Yapılan açıklamalarda iPhone 7 modeli ile birlikte 16 GB desteğinin artık sunulmayacağı belirtilirken, kullanıcıların minimum 32 GB’lık versiyona sahip olabileceği açıklandı.

Değişiklik Yapıldı!

iPhone 7 tanıtım sonrasında satış mağazalarında değişikliğe gidilirken tüm fiyatlar ve özellikler de 16 GB’ın satıştan kaldırılması ile birlikte yeninde düzenlendi. Yapılan değişikliklerden sadece iPhone SE etkilenmezken, bu model için 16 GB’lık seçenek hala mevcut.  Bu durum fiyatlara yansımış olsa da kullanımda önemli bir avantaj sağlayacak. 16 GB versiyonlarda depolama konusunda sorunların yaşanası 32 GB’a çekilen minimum depolama alanı ile birlikte daha da iyileştirilmiş olacak.

iPad Serisi De Güncellendi

Depolama alanı güncellemesinde iPad modelleri de etkilendi. En düşük depolama alanı 16 GB olan iPad serisinde de minimum 32 GB’a yükseltilen alanlar ile birlikte daha fazla alan sunuldu. Üstelik 16 GB ile birlikte 64 GB’lık iPad versiyonları da kullanımdan kaldırıldı. Bu bakımdan kullanıcılar için 32 GB ya da 128 GB seçeneklerinden birisi geçerli durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi