"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iPhone'da Ön Bellek Temizliği Nasıl Yapılır?

Sedat | 24 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde çıkan uygulamaların büyükleri sebebiyle depolama alanında sorunlar oluşmaya başladı. Çözüm niteliğinde haber paylaşıyoruz.

Uygun bütçeli 16 GB'lık iPhone seçimlerimizde, sıkça rastaladığımız sorunların başında yetersiz depolama anlanı geliyor. Ancak Redit kullanıcısı dakikalar içerisinde bu sorunu ortadan kaldırabiliyor. Kolay yoldan zahmetsizce yer açmak isteyenler için haberimiz rehber niteliğinde.

Bunun için öncelikle boş yer edinmek adına telefonunuzdaki iTunes Store uygulamasına giriş yaparak herhangi bir ödeme yapmadan bir film kiralıyormuş gibi işlem gerçekleştiriyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cihazınızın kullanılabilir alanından daha büyük ebatlara sahip bir film seçmek. Ayarlar > Genel > Saklama Alanı / iCloud Kullanımı > Kullanılabilir başlığı altından telefonunuzda kalan yeri görebilirsiniz.

Bunun haricinde hala yetersiz alan uyarısıyla karşılaşıyorsanız, film kiralama servisine uğrayıp işleme başladığınız anda cihaz filme yer açmak için cihazınızı temizliyor. Fakat silmeye rağmen film telefonunuza inmeyecektir. Sadece silinen bölüm yanınıza kar kalacaktır. Aynı şekilde üst üste aynı işlemi yaptığınız takdirde bir kaç yüz megabayt ile birkaç gigabayt arasında değişen boyutlarda boş alana kavuşuyorsunuz.

Yapılan denemeler sonucunda ne kadar yer açtığınızı bilmeyeceğiniz için birkaç kez daha deneme yapmalısınız. Ancak Apple, hangi uygulamanın temizlediğimiz alanı işgal ettiği bilgisini paylaşmıyor. açıkçası daha fazla boş alan olmasına rağmen tümü paylaşılmıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi