"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

İris Tarayıcılara Artık Alışacağız

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy Note 7 modeli ile hayatımıza giren iris tarayıcıların artık daha fazla modelde yer alacağı belirtildi.

Mobil sektörün geleceğine yönelik yapılan değerlendirmelerde özellikle iris tarayıcıların daha fazla kullanılmaya başlanacağı açıklandı. Güvenlik konusunda kişilerin daha fazla istekli olması ve daha kesin çözümler istenmesi, üreticileri de bu yönde teşvik ediyor. Bu bakımdan Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte ilk olarak deneyimlenebilen iris tarayıcılar, önümüzdeki dönemlerde farklı markalar tarafından da kullanıma sunulacak. Her ne kadar iris tarayıcısı telefondaki fiyatları etkileyen önemli etkenlerden birisi olurken, önümüzdeki günlerde maliyetlerin düşmesi de bekleniyor. Bu açıdan telefonlarda iris tarayıcısına yer verilmemesi için çok fazla da bir sebep olmayacak.

Araştırmalar ABI Research’ten

İris tarayıcılar ile ilgili araştırmalar Abı Research tarafından yapılırken, bu araştırmalarda iris tarayıcısı için 2-3 yıllık bir süre öngörülüyor. Bu bakımdan 2-3 yıllık geçiş süresinin ardından iris tarayıcısı milyonlarca kişi tarafından kullanılacak ve bu da telefonlarda ciddi bir güvenlik sağlayacak.

2021’de Hedef 300 Milyon Satış!  

Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde 2021 yılına kadar piyasada 300 milyon cihazın satılması bekleniyor. Bu açıdan iris tarayıcısı ile ilgili gelişmelere ciddi bir yönelimin olması bekleniyor. zira hedefler ve beklentilerin oldukça yüksek olması son 4 yıl içerisinde hemen hemen tüm markaların da bu özelliği kullanacağını gösteriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi