"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Iron Man'ın Instagram hesabı hacklendi!

Sedat | 6 Eylül 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Iron Man ve Tony Stark olarak tanıdığımız dünyaca ünlü oyuncu Robert Downey Jr da diğer ünlüler gibi hacklendi.

Ekranda Dünya'nın en güçlü savunucusu, bir teknoloji dehası ve bir süper kahramanı oyunuyor olabilir fakat Robert Downey Jr da bizim gibi saldırıya açık.  iPhone telefon göndermek için Instagram hesapları saldırıya uğrayan ünlülerin son ürününün listesine katıldı. Çünkü hesabını çalan korsan yaptığı paylaşımlarda iPhone hediye edeceğini iddia ediyordu. Bu ilk olan birşey değildi.

Cuma öğleden sonra, hayranları Avengers Endgame aktörünün resmi Instagram hesabından yayınlanan, gönderilerden sonra hesabın çalındığını anladı. Ücretsiz iPhone'ler, Tesla arabalar ve MacBook'lar vereceğini iddia eden korsan aynı zamanda Instagram'ın Hikayeler kısmında da paylaşımlarına devam etti. 

RDJ, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Twitter hesabı ve aktris Chloe Grace Moretz, rapçi Joey Badass ve YouTubers Shane Dawson ve James Charles dahil olmak üzere son zamanlarda hacklenmiş ünlülerin bir listesine katılmış oldu. 
Korsanların paylaştığı gönderiler silindi.  Tüm olanların ardından ünlü oyuncu hesabına erişim sağlayabildi. Ancak konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 

Peki siz ünlülerin hacklenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi