"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

İşte En Çok Satan Android Telefonlar

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Strategy Analytics şirketi 2016 yılının ilk yarısında en çok satan Android işletimine sahip akıllı telefonları açıkladı.

Yayınlanan listede ilk sırada Galaxy S7 ve Glaxy S7 Edge model akıllı telefonlar ile satışlarını çok büyük oranda arttıran Samsung şirketi yer alıyor.

Listeye göre en çok satan telefon ise 13.3 Milyon adet satış rakamlarına ulaşan Samsung Galaxy S7 Edge yer alıyor. Samsung Galaxy S7 Edge’nin bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaşmasında ise kavisli ekranı ve 12 megapiksel Dual Pixel teknolojisine sahip kamerasıyla müşteri memnuniyetini karşılaması olarak gösteriliyor.

Listenin ikinci sırasında ise bir başka Samsung akıllı telefonu olan Galaxy J2 yer alıyor. Güney Kore’de üretilen telefon 13 Milyon satış rakamlarına ulaştı. 11.8 Milyon satış rakamına ulaşan Galaxy S7 ise üçüncü sırada yer alıyor. 2016 Yılının ilk yarısında 25.1 Milyon adet satan Samsung Galaxy S7 ailesi büyük bir başarıya imza atmış oldu. Listenin dördüncü sırasında Samsung Galaxy J5, beşinci sırada ise Samsung Galaxy J3 yer alıyor.

Strategy Analytics şirketinin açıkladığı başka bir rapora göre İphone satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre oldukça düşüş yaşadığı görülüyor. 2015 yılının ilk yarısında 108.7 Milyon adet Iphone satılırken bu rakam 2016 yılının ilk yarısında 91.6 Milyon adette kaldı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi