"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Jodel Özellikleri İle Dikkat Çekiyor!

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Twitter’a bölgesel ve anonim bir alternatif Twitter gibi büyük sosyal ağlar, gitgide artan miktarlarda kişisel veri toplamaya çalışırken, alternatifler ön planda.

Jodel adlı uygulama anonim oluşunuza verdiği önem ile öne çıkıyor. Ücretsiz olan uygulamayı indirdikten sonra düşüncelerinizi ve yorumlarınızı, 10 km çapındaki alanda bulunan diğer Jodel kullanıcılarıyla, uygulamaya kayıt olma gerekliliği duymadan rahatça paylaşabileceksiniz. İş, yakın çevrenizdeki en iyi mekanları veya en ilginç turistik eğlence merkezlerini bulmaya geldiğinde ise, Jodel ağını kullanarak kısa süre içinde çeşitli kullanıcı deneyimlerini inceleyebileceksiniz. Bu deneyimler beğenilme durumlarına veya diğer kullanıcılardan aldıkları yorumlara göre listelenebiliyor.

Doğal olarak diğer kullanıcıların göndermiş olduğu “yodeller” de benzer şekilde listelenip beğeninize sunulabiliyor. Fakat bu gönderileri kimin gönderdiğini asla öğrenemiyorsunuz. Kullanıcıların gizliliğini korumak adına, gönderilerde, gönderenin gerçek kimliğine ilişkin doğrudan bilgi vermek yasak. Ek olarak, istediğiniz kullanıcılara yönelik gönderi gerçekleştiremiyorsunuz.

En yüksek beğeni yüzdesine sahip gönderiler otomatik olarak oluşturulan listelere yerleştiriliyor. Gönderdiğiniz yodellerin beğenilme oranına ve diğer kullanıcıların yodellerini oylayışınıza göre karma puanı kazanıyorsunuz. Beğenilmeyen yodelleriniz içinse karma kaybediyorsunuz. Bu karma sistemi işlevsel olarak pek geçerli olmasa da, diğer kullanıcıların gözündeki prestijinizi pekiştirmenize yarayabiliyor. Geçtiğimiz birkaç ay, Jodel uygulamasının ardındaki basit sistemin ne kadar etkili olabileceğini gösterdi. Uygulamanın kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat bu kullanıcıların çok büyük bir bölümü büyük şehirlerde toplanmış vaziyette

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi