"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

KickAssTorrents Geri Döndü!

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde sahibinin tutuklanmasının ardından kapatılan Kickasstorrent yeniden Kat.AM adresi üzerinden açıldı.

Torrent sitelerine yönelik sürekli farklı yasal zorunluluklar gündeme gelirken geçtiğimiz günlerde Kickasstorrent torrent sitesinin sahibinin tutuklanması gündeme bomba gibi düşmüştü. Yapılan bu tutuklanma ile birlikte sahibi oldukça zorlu bir süreçten yargılanmaya başlanırken site de kapatılmıştı. Bu durumun ardından siteenin akibetinin ne olacağı ve özellikle patron için nasıl bir karar verileceği merak edilirken gelen son bilgilerde oldukça ilginç durumlar yaşandı.

Gerçek adresi üzerinden kapatılmış olsa da Kickasstorrent içeriği Kat.AM üzerinden aynı şekilde yayınlamaya başladı. Bu bakımdan pek çok kişi sitenin kapatılmış olmasına karşın farklı bir domain üzerinden yayın yapıp yapmayacağını ve bu durumun ne kadar süreceğini merak etmeye başladı.

Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadığı için sitenin akıbeti ile ilgili şu an bilinen bir durum yok fakat daha önce yaşanan örneklerde de  torrent sitesinin kapatılmasının oldukça zor olduğu ve web sitelerini farklı domain üzerinden eski yedekleri ile aktif bir şekilde kullanılabileceği görülmüştü. Bu bakımdan her ne kadar KickassTorrent kapatılmış olsa da farklı bir internet ağı üzerinden yayın yapabilmesi mümkün görünüyor.

Kat.AM adresi üzerinden aynı siteye erişim sağlamak mümkün olurken konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bu adresin de kapatılma ihtimaline karşılık alternatiflerin hazır olduğu ve bu siteler üzerinden yayın hayatının sürdürülebileceği belirtildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi