"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

KickAssTorrents Yeniden Kapanıyor!

Sedat | 14 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde ise sahibinin gözaltına alınmasıyla birlikte kapatılması gündeme gelen KickAssTorrents yeniden aktif hale getirilse de tekrar kapatılacağı belirtildi.

KickAssTorrents adı verilen torrent sitesi dünya genelinde en çok tercih edilen kaynaklardan birisi olarak görülüyordu. Fakat son dönemlerde site yönetimine yönelik yapılan soruşturmalar kapsamında ilk olarak sitenin sahibi gözaltına alınmış ve ardından sitenin yayın hayatına son verilmişti. Yapılan yeni güncellemeler ile birlikte farklı bir adres üzerinden yayın hayatına devam ettiği görülen Torrent sitesinin bu adres üzerinden de faaliyet yapmasına izin verilmedi.

Farklı Bir Adres Kurtarıcı Olmadı

Özellikle bağış programı için büyük bir umut bağlanmış olsa da kullanıcıların bağış yapmaması sistemin yayın hayatına devam etmesini zorlaştırdı. Yapılan açıklamalarda sitenin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmazken sistemin tamamen kullanım dışı bırakılması dikkatlerden kaçmadı. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte torrent sitesinin kullanılması artık mümkün olmazken bundan sonraki süreç içerisinde farklı bir domain üzerinden sitenin yayın hayatına devam etmesi beklenmiyor.

KickAssTorrents gibi pek çok torrent sitesine yönelik operasyonların yapılacağı belirtilirken bu bakımdan önümüzdeki günlerde sonra sitelerin bir bir kapatılmasına şahit olabilmemiz de mümkün. Zira kullanıcılar tarafından destek almayı başaramayan sistemlerin gelir modelleri de düşük olduğu gibi hükümetlerin baskısı ve çeşitli soruşturmalar sitelerin uzun ömürlü olmasını önleyecek gibi duruyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi