"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Kickstarter Ekonomisi 5.3 Milyar Dolar

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Girişimcilerin tanıtım yaparak internet üzerinden bağış aldığı Kickstarter yakaladığı popülarite ile birlikte ekonomisini de güçlendiriyor.

Kitle kaynaklı fonlama fikrini faaliyete geçiren ve dünya genelinde oldukça ilgi gören Kickstarter yakaladığı başarıyı ile birlikte oldukça yüksek bir ekonomi de oluşturmuş durumda. Marka ile ilgili yapılan açıklamalarda 2009 yılından itibaren rakamların sürekli yükseldiği ve yüksek oranlara ulaşıldığı ifade edilirken şu an için Kickstarter ekonomisinin 5.3 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

7 Yıldır Piyasada

2009 yılından itibaren site yönetimi tarafından 61 bin 654 projenin incelendiği ve bu projeler üzerinden 5.3 milyar dolarlık bir ekonomik değerinin yaratıldığı ifade edilirken pek çok girişimci yaşadığı maddi sorunları Kickstarter üzerinden çözebilmiş durumda.

Büyük Bir Destek Sunuyor

Pek çok başarı hikayesinin anlatıldığı raporlarda pek çok kişinin özellikle uluslararası düzeyde destek alabilmesi ve beklentilerin üstünde bağış toplayabilmesi projelerin hayata geçirilmesini çok daha kolay bir hale getiriyor. Marka tarafından yapılan çalışmalar büyük bir kesim tarafından tutulurken çoğu zaman da marka eleştirilerek gündeme geliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi