"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Kim Dotcom’dan Canlı Yayın Talebi

Sedat | 30 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Megaupload adı verilen dosya yükleme ve paylaşım sitesi yüzünden yargılanan Kim Dotcom, görülecek mahkemenin canlı olarak yayınlanmasını talep etti.

Son dönemlerin en ilgi çeken yargı süreçlerinden birisi Megaupload olurken, sinema ve müzik sektörünün korsan ile mücadelesinde işleri çok zorlaştıran Megaupload, yasal engellere takıldıktan sonra kapatılmış ve sitenin sahibi Kim Dotcom da yargılanmaya başlamıştı. Konuyla ilgili bir dava önümüzdeki günlerde görülecek. Mahkeme öncesinde ise Kim Dotcom istediği oldukça ilgi çekti.

Canlı Yayın İstedi!

Kim Dotcom yaptığı açıklamada mahkemenin canlı olarak Youtube üzerinden yayınlanmasını isterken bu konuda mahkemeye resmi başvuru da yapıldı. Kim Dotcom tarafından yapılan bu talebin mahkeme tarafından uygun bulunup bulunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kendini Haklı Görüyor!

Kim Dotcom kendini bu mahkemede haklı taraf olarak görürken, yaptığı açıklamalarda da sık sık Amerika’ya karşı haklı bir savaş verdiğini dile getiriyor. Bu bakımdan mahkeme süreci oldukça ilginç tartışmalara da sahne oluyor.

Şeffaflık Öne Sürüldü!

Kim Dotcom yaptığı başvuruda şeffaf ve tarafsızlık açısından canlı yayının kabul edilmesini istedi. Kim Dotcom’un endişeleri nedeniyle herkesin bu mahkemeyi izlemesini isterken, bu konuda nasıl bir karar verileceği de önümüzdeki günlerde görülecek. Özellikle davanın yayınlanacak olması milyonlarca kişiyi ekranlara kilitleyebilir. Kim Dotcom’un haklı bulunması halinde ise Megaupload çok güçlü olarak tekrar piyasaya dönüş yapabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi