"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Kırılmaz cam telefonlar hayal değil!

Sedat | 26 Temmuz 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Güney Koreli teknoloji devi Samsung kendini ekran konusunda geliştirmek istiyor. 

Samsung bildiğiniz gibi hergeçen gün yeni teknolojileri kullanıcılarla buluşturmak istiyor. Bunun beraberinde Samsung için önemli olan ekran departmanı da bu durumdan nasibini alıyor. Samsung yeni modelleri için daha sağlam ve öyle ki kırılmaz ekran geliştirmenin peşinde. OLED ekranları sık sık telefon ve televizyon ekranlarında görüyoruz. Son geliştirilen tüm telefonlar neredeyse OLED ekrana sahip. Bu OLED ekranlar, LCD ekranlara göre çevresel etmenlere karşı daha hassas. 

Görünen o ki Samsung, OLED ekranlara da bağımlı kalmak istemiyor. Bunun için daha sağlam bir teknoloji geliştirmenin peşine düşmüş  görünüyor. Samaung daha sert cam yapılara sahip ekran ile kendi modellerinde esnek ve darbeyi emen bir maddeyi üretecek bu sayede kırılmaz ekran teknolojisiyle buluşmuş olacağız. Bu panelin “kırılmaz” kalitesi, esnek OLED panele güvenli bir şekilde yapıştırılmış özel alt tabaka ve kaplama penceresi desteğiyle oluşturulacak.

Samsung'un bu teknolojisi sayesinde telefonların yere düşme korkusu da eskilerde kalmış olacak. Tabi bu teknolojinin gerçek anlamda sağlam olması kullanıcıyı bu anlamda etkilemeli. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi