"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Kodak Efsanesi Telefonlarda Devam Edecek!

Sedat | 20 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kodak adını 1941 yılında duyurduğu efsane fotoğraf makinesi Ektra Android telefon olarak çıkış yapacak...

Fotoğraf makinesi dendiği zaman ilk akla gelen Kodak oluyor. Marka haline gelen Kodak tam 75 yıl önce duyurmuş olduğu Ektra adındaki fotoğraf makinesini Android tabanlı bir telefona dönüştürdü. Tabiki merak edilidiği gibi telefonun kamerasının en üst düzey olması ön plana çıkarıyor. Telefonun kamerası şimdiden kullancılarını meraklandırmaya yetiyor gibi görünüyor. Biraz nostaljik görünüme sahip olan Ektra ile daha kaliteli fotoğraflar çekebileceksiniz.

Telefonun ön kısmında f/2.0 lensli, optik imaj sabitleyici ve 4K video kaydı yapan 21 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası yer alırken arka kapağında ise 12 megapiksel kamerası yer almaktadır. Kamera açısından oldukça yüksek performans gösteren telefonun başka özelliklerine göz attığımızda  biraz düşük özelliklere sahip olduğunu söyleyebilriz.

Cihaz 5 inç 1080p çözünürlüklü ekranı Helio X20'den gücünü alan işlemcisi ve 3GB RAM 32GB microSD kart desteği yer alan modelin 3000mAh gücünde batarya ile gelmesi bekleniyor.  2017 yılının başlarında satışa sunulması beklenen Kodak Ektra'nın 552 dolar (1700 TL - 1900 TL) ile satışa sunulması bekleniyor.

Siz Kodak Ektra'nın özelliklerini nasıl buldunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi