"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Korsan Oyunun Önüne Geçilemiyor

Sedat | 27 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Korsan oyunlara karşı alınan önlemlerin yeterli olmadığı görülürken, korsan oyuna karşı olan Denuvo’nun da zor günlerden geçtiği belirtildi.

Masaüstü versiyonlarından ziyade özellikle oyun konsollarında korsan oyun kullanımı oldukça düşük. Bu bakımdan pek çok kişi için oyun konsolları cazip bir durumda olurken, Denuvo bu konuda büyük bir ilgi görmüştü. Korsan oyunlara karşı cihazları koruyan Denuvo, bu konuda önemli başarılara imza atarken, 2014 yılında kullanıma alınan bu sistem pek çok oyun için koruma sağlayabilmişti.

Kırılmaya Başladı!

Her ne kadar bugüne kadar başarılı bir şekilde savunma sağlasa da Denuvo da kırılmaya başlandı. geçtiğimiz günlerde tanıtımının ardından 193 gün sonra Denuvo ile korunan bir oyun torrente düştü. Rise of the Tomb Raider’in yayınlanmaya başladığı belirtilirken, bu oyunun ardından hemen bir oyunun daha yayınlanmaya başlaması, sistem hakkında ciddi soru işaretleri oluşturdu. Denuvo ile korunan bir diğer oyun PlayDead de torrente düşerken Denuvo üzerinden yeni tartışmalar da başmış durumda.

Bilgisayarında SSD kullanan pek çok kişinin Denuvo ile korunan oyunları açmasa sorun yaşadığı ve sisteminin zarar gördüğünü söylemesi bu konuda durumu farklı boyutlara da taşımış halde.

Deus Ex: Mankind Divided ile birlitke Denuvo’nun yeniden piyasaya giriş yapacağı öğrenilirken, bu oyunun kırılması halinde Denuvo için zorlu bir süreç de başlamış olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi