"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Kulaklıklar Sahibini Tanıyacak!

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kullanıcıların kulaklık kullanırken yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi çevreyi duyamaması olurken, bu konuda oldukça özel bir kulaklık geliştirildi.

Kullanıcıların daha iyi bir müzik deneyimi elde edebilmesi adına kulaklıklarda yapılan güncellemeler dışarıdan gürültünün daha az alınmasını sağlıyor. Bu durum müzik dinlemeyi seven kişiler için oldukça cazip bir cihazın ortaya çıkmasını sağlıyor. Fakat çevre ile iletişimin kesilmesi sorun olurken, bu konuda çevresindeki kişilerin kendilerine seslenmesi duyamayan kullanıcılara yönelik özel bir cihaz geliştirildi.

Sesini duyurmaya çalışan fakat kulaklık olduğu için bir türlü kişiye ulaşamayan kişiler artık sadece kişinin adını söyleyerek onun durumu fark etmesini sağlayabilecek. Sahibinin isminin söylendiğinde fark eden kulaklık, yayın akışını keserek durumdan artık dinleyiciyi haberdar edebilecek.

Amazon’da satışa çıkartılan bu kulaklık ile birlikte artık müzik dinlemek çok daha kolay bir şekilde gerçekleşebilecek. Müziğe odaklanmak isteyen kişiler artık çevresinde olup bitenden daha rahat bir şekilde haberdar olabileceği gibi kendine seslenen kişilere de tepki verebilecek.

Amazon’un sesli asistanı Echo tarafından anahtar kelime tanıma teknolojisi sayesinde belirlenecek anahtar kelimelerin tespit edilmesi halinde kulaklık tarafından kullanıcı uyarılacak. Bu bakımdan birden fazla farklı kelimelerin tanımlanabileceği kulaklık sayesinde kişiler bu özellikten yararlanabilecek. Amazon tarafından geçtiğimiz yıllarda patent başvurusu yapılan özelliğin önümüzdeki günlerde resmen kullanıma sunulması bekleniyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi