"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Land Rover'ın Hedefi Sürücüsüz SUV

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Land Rover için özel bir planın yapıldığı ve sürücüsüz araçlar konusunda çok farklı bir projenin geliştirileceği açıklandı.

Otomobil sektörünün en önemli markaları arasında yer alan Land Rover özellikle SUV modelleri arasında en popüler araç olarak göze çarpıyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda sürücüsüz otomobil teknolojilerine ayak uydurabilmek adına markanın oldukça önemli bir projeyi hayata geçireceği ve Land Rover'ın farklı bir modelinin piyasaya sunulacağı belirtildi

Land Rover tipindeki araçların daha çok arazilerde kullanılması sürücüsüz otomobil projelerini faaliyete geçirilmesini zorlaştırırken bu konuda firma tarafından yapılan araştırmalarda otonom sürüş teknolojisinin ön plana çıkartılarak her türlü ortamda aracın sorunsuz bir şekilde yol olmasının amaçlandığı belirtildi. Arazilerin tam olarak tespit edilebilmesi ve yola uygun bir şekilde otonom sürüşün sağlanabilmesi adına araçlarda radar gibi çok daha farklı donanımların kullanılması bekleniyor.

Araç için yapılacak bu donanımlar ile birlikte donanımların hızlı bir şekilde çalışacağı, yol için özel bir şey bir şekilde 3D çizim yapacağı ve hatta çevredeki ağaçların dallarının dahi tespit edilerek aracın herhangi bir zarar görmeden yolda ilerlemesinin sağlanacağını belirtiyor. Bu durum kuşkusuz Land Rover için piyasada ciddi bir fark yaratacak proje.

Firma tarafından bu konudaki çalışmalarını ne zaman tamamlanacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmazken bu projenin hayata geçirilmesi otonom otomobiller konusunda oldukça ciddi bir ilerleme sağlayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi