"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

League of Legends İle Riot Games 10 Yılı Devirdi

Sedat | 16 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

League of Legends adlı oyun ile dünya genelinde en çok oynanan espor oyununu yaratmayı başaran Riot Games, 10 yılı geride bıraktı.

Espor’un bu kadar büyümesinde çok önemli bir paya sahip olan Riot Games, önemli bir başarı hikayesine de sahip. Şu anda 10. Yılını kutlayan Riot Games, bu yıla özel etkinlikler düzenlerken, önemli bir hikaye de paylaşıldı. Kurucusu ve ortakları ile birlikte her gün büyümesini sürdüren Riot Games,  ilk olarak 2006 yılında Los Angeles’da oluşturuldu. Firmanın ilk oluşumları yavaş olarak gelişse de firmayı atağa geçiren iki oyun Ultima Online ve Everquest oldu.

Bu oyunlar ile gerekli deneyimi elde eden yapımcılar, ardından League of Legends ile birlikte arenaya iddialı bir şekilde giriş yaptı. Ücretsiz olarak sunulan oyunları ile birlikte milyonlarca kullanıcıyı da peşinde sürüklemeyi başaran Riot Games, günümüzde kadar hep iyi bir çıkış çizgisini devam ettirdi.

League of Legends için yatırım almayı başaran ve daha ilk yıllarında toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırım ile ekonomik açıdan da rahatlayan Riot Games, şu anda milyar dolarlık bir piyasa yaratmış durumda.  

Türkiye Önemseniyor!

League of Legends ile Türkiye’de de büyük bir ilgi gören Riot Games, 2012 yılından itibaren Türkiye’de açtığı ofisi ile hizmet vermeye başladı. Böylece Türkiye’ye yönelik etkinlikler daha iyi bir şekilde hazırlanırken, bu yatırım sonrasında kullanıcı sayısında da ciddi bir artış yaşandı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi