"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lenovo Oyun Dünyasına Giriyor

Sedat | 17 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en etkili markalarından bir tanesi olan Lenovo oyun dünyasına da adımı atmaya hazırlanıyor.

Bugüne kadar daha çok bilgisayar üretimleri ile adından söz ettiren ve geçtiğimiz aylarda Motorola alımı ile mobil sektöre de giriş yapan Lenovo şimdiki hedefini oyun dünyasına çevirdi.

Konu ile ilgili elde edilen bilgiler de ThinkPad için büyük umutların yer aldığı açıklanırken geliştirilecek yeni cihaz ile birlikte hem oyunculara hem de kurumlara önemli bir ürün sunulacak. Pazardaki payını artırmak isteyenler Lenovo farklı sektörlere yönelik çalışmalarını sürdürürken bu çalışmaları ile değerini de arttırmaya başarıyor.

Oyun Sektörü Lenovo’yı Güçlendirebilir!

Oyun sektörüne girmesinden ziyade markanın oyun sektöründe başarılı olması halinde çok daha güçleneceğine kesin olarak bakılırken, oyun pazarında hangi projeler ile yer alacağı şu ana kadar net bir şekilde açıklanmadı.

ThinkPad için elde edilen bilgilerde siyah bir kasaya sahip olan cihazın kullanılacağı ve aynı zamanda cihazda güçlü bir soğutma sisteminin de yer alacağı belirtildi. 62 pervaneden oluşan ve sadece 3 milimetre kalınlığındaki soğutma platformunun kullanılacağı cihaz bu bakımdan özellikle yüksek özelliklere sahip donanımları soğutma işlemini yapacak. Son dönemlerde spor alanlarında ciddi bir gelişme yaşandığı için Lenovo tarafından üretilecek cihazın bu konuda da avantajlı olması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi