"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lenovo Vibe K5 Note Tanıtıldı

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mobil alanda atağa geçen markalardan olan Lenovo, Lenovo Vibe K5 Note modelinin tanıtımı yaptırdı.

Lenovo Vibe K5 Note adı ile yapılan son tanıtımlarda Lenovo, iddialı bir modelle daha piyasaya girdi. Son dönemlerde piyasaya farklı telefon modelleri ile giriş yapan Lenovo, yaptığı tanıtım ile birlikte Vibe serisine bir model daha ekledi.

Lenovo Vibe K5 Note ile ilgili yapılan tanıtımlarda tanıtımı yapılacak model için Lenovo P2 beklentileri bulunuyordu. Öyle ki daha önce yapılan tanıtımlarda Vibe P1 modeli piyasaya sunulmuştu ve bunun ardından 2. Serisinin piyasaya sunulması bekleniyordu. Fakat Lenovo Vibe K5 Note ile birlikte kullanıcıları karşılayan Lenovo, yeni modelinde 5.5 inç büyüklüğündeki ekranı tercih etmiş. Full HD çözünürlük destekleyen ekran, Helio P10 işlemci ve Mali-T860 GPU ile desteklenmiş.

Farklı versiyonları ile sunulacak telefonlarda 32 GB depolama ile 3 GB RAM, 128 GB depolama ile 4 GB RAM özellikleri bulunacak. Bu bakımdan kullanıcılar daha iyi performans ve depolama alanı için bir üst modeli tercih edebilecek.

13 MP arka ve 8 MP ön kamera ile donatılan telefonunda aynı zamanda parmak izi okuyucusu da yer alıyor. Kullanılan işletim sistemi ise Android 6.0 Marshmallow. Satış fiyatı ise 179 Dolar ve 202 Dolar. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi