"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lenovo’dan Air 13 Pro Modeli

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde oldukça farklı cihaz tanıtımları gerçekleştiren Lenovo, son olarak Lenovo Air 13 Pro dizüstü modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin ince bir dizüstü bilgisayar tanıtımına Lenovo'dan cevap hemen geldi.  Lenovo Air 13 Pro adı verilen yeni modelin tanıtımı Lenovo tarafından yapılırken Çin’de özellikle telefon sektörünün ardından bilgisayar sektöründe de ciddi bir rekabetin yaşanacağı şimdiden görülebiliyor.

Lenovo Air 13 Pro adı ile sunulan bilgisayarın hem MacBook hem de Xiaomi markası ile rekabet halinde olacağını şimdiden görülürken, marka tarafından yapılan tanıtımlarda cihaz için oldukça iddialı ifadeler kullanıldı. Lenovo Air 13 Pro tanıtımda cihaz ile ilgili tüm bilgiler paylaşılırken, 13.3 inçlik Full HD IPS ekran, Intel Core i5-6200U işlemcisi ve 4 GB DDR4 RAM bellek ile sistem oldukça üstün performans sunabilecek düzeyde.

256GB kapasiteli PICe SSD, Nvidia 940MX 2GB GDDR5 ekran kartı gibi güçlü donanımlara sahip olan cihaz bu bakımdan kullanıcıları pek çok farklı işlemlerde tatmin edebilecek durumda. Bu açıdan cihazın piyasaya sunulduktan sonra ilgi görmesi beklenirken etiket fiyatı olarak 750 doların belirlendiği açıklandı. 3 farklı versiyon ile piyasaya sunulacak Lenovo Air 13 Pro, bu bakımdan ihtiyaçlarına yönelik uygun bir cihaz almak isteyen kişilere de seçenek sunacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi