"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lenovo’dan En İnce Bilgisayar: Yoga 900

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Lenovo tarafından tanıtımı gerçekleştirilen son dizüstü bilgisayar dünyanın en ince katlanabilir bilgisayarı olarak tanımlandı.

Katlanabilir dizüstü bilgisayar sektöründe bugüne kadar çok farklı modeller piyasaya sürülmüş olsa da Lenovo yaptığı son tanıtım ile birlikte bu alanda dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Yoga 900 adı verilen bilgisayar modelinin dünyanın en önce katlanabilir dizüstü bilgisayarı olduğu belirtilirken farklı özellikleri ve yüksek donanımları ile birlikte bilgisayar pek çok kişi için ideal durumda.

 2’si 1 Arada İçin Özel Çözüm

İkisi bir arada olarak tanımlanan tablet ve dizüstü bilgisayar modellerinden birisi olarak üretilen Yoga 900 kişilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı kullanımları da mümkün kılıyor. Bu açıdan kullanıcılar istediği zaman dizüstü bilgisayar istediği zaman ise arkaya katlanabilecek kapağı sayesinde tablet şeklinde dokunmatik ekranı kullanabiliyor. Bu açıdan kullanıcıların ayrı ayrı cihazlara sahip olmasına gerekmediği gibi cihaz sayesinde hem tablet hem de bilgisayara sahip olmak mümkün olabiliyor.

Marka tarafından farklı 2’si 1 arada bilgisayarlar piyasaya sunulmuş olsa da Lenovo Yoga 900 bu konuda en ince tasarıma sahip olan bilgisayar olarak ön plana çıkıyor. Üstelik cihazın inceliğine karşılık hafiflik ve taşınabilirlik ile cihaz çok daha pratik bir hale gelmiş durumda.

Lenovo Yoga 900 Özellikleri

Bilgisayarda yer alan özellikler ise şöyle;

Intel i7 işlemcisi

13 inç IPS QHD ekran

Dolby Home Teather ses sistemi

16 GB’a kadar RAM desteği

512GB Samsung SSD

2 adet USB 3. 0

1 adet video çıkışlı USB Type-C

1 adet USB 2. 0

4'ü 1 arada kart okuyucu girişlerini de barındırıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi