"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lenovo’dan Microsoft’a Destek

Sedat | 23 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok konuşulan üreticilerinden olan Lenovo Android işletim sistemine sahip telefonlarda Microsoft uygulamalarını ön yüklü olarak sunacak.

Android işletim sistemine sahip telefonlarıyla piyasaya giriş yapan ve kullanıcı sayısını günden güne arttırmayı da başaran Lenovo yaptığı son açıklaması ile birlikte yeni bir gelişmeyi daha duyurdu. Microsoft ile iş ortaklığı anlaşması imzalayan Lenovo’nın bundan sonra üretilecek modellerinde Microsoft uygulamalarını önyüklü bir şekilde kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Yaşanan bu gelişmeyle birlikte özellikle Microsoft tarafından mobil kullanıma yönelik geliştirilen Office, Skype ve OneDrive uygulamalarının daha fazla kullanıcıya ulaşması da mümkün olabilecek. Microsoft tarafından her ne kadar piyasada yüksek indirme sayılarına ulaşmış olsa da şu anda servisler istenilen düzeyde değil. Bu bakımdan alternatif pek çok çözüm üzerinde çalışmalar sürdürülürken Lenovo gibi önemli bir üretici tarafından Microsoft’a destek verecek olması bu konuda Microsoft’a da önemli bir ivme kazandıracak.

Yapılacak üretimler ile birlikte bundan sonraki sürede kullanıcılar telefonlarında Microsoft'un servislerini kullanmaya başlayacak. Mobil sektör ile ilgili yapılan araştırmalarda telefonda yüklü bir şekilde kullanıcılara sunulan uygulamaların daha fazla tercih edildiği ortaya çıkarılırken Microsoft ürünlerinin kullanıcılara sunulacak olması bu bakımdan kullanım sayısını arttıracak. Aynı zamanda pek çok yeni servisin de Microsoft tarafından sunulması ve telefonları eklenmesi de söz konusu.

Özellikle Android işletim sisteminde Google servislerinin yüklü bir şekilde gelmesi eleştirilirken Lenovo tarafından yapılan bu hamle de pek çok tartışmaya yol açabilecek düzeyde. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi