"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lexus’tan Araç Sahiplerini Sevindirecek Gelişme

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Lüks modelleri ile piyasada tutulan ve beğeni toplayan Lexus, yeni araçlarında farklı bir boya sistemini de kullanıma sunacak.

Araçlarda en çok yaşanan sorunların başında araçta oluşan küçük çizikler gelirken, Lexus bu konuda önemli bir gelişme sağladı. Marka tarafından yapılan açıklamalarda kendi kendini yenileyen bir boyanın geliştirildiği açıklanırken, bu boyanın şu anda kullanılabilir olduğu ve yeni Lexus modelleriyle birlikte resmen kullanılacağı belirtildi.

Lexus’un Yeni Buluşu Ne İşe Yarıyor?

Araçların boyası üzerine yapılan araştırmalar ile birlikte özel olarak üretilen yeni boya, aracın boyasının kendi kendini yenilemesini sağlıyor. Böylece araçta yaşanan çizikler ya da benzer sorunlar hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmadan boya tarafından onarılacak. Üstelik bu işlemlerin kendiliğinden olması da sürücülerin farkında olmadan tüm onarımların yapılmasını ve aracın çiziksiz bir görünüm vermesini de sağlıyor.

Özel Olarak Üretildi!

Lexus mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen boya kaplaması sektördeki büyük bir eksikliği giderirken, tüm hava şartlarında da sorunsuz bir şekilde kullanılıyor. Bu bakımdan bu teknolojinin kısa süre içersinde diğer otomotiv markaları arasından da tercih edilerek kullanılması bekleniyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde araçların çiziklerden kurtulması ve araç sahiplerinin de çiziksiz ve sorunsuz bir aracı kullanması mümkün olabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi