"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LG G6'dan Haber Var!

Sedat | 14 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

LG'nin sıradaki amiral gemisi G6 ile ilgili ipuçları gelmeye başladı.

LG, bir sonraki amiral gemisi G6'da çok fazla şaşırmayacağınız bir özellik getirdi. Şaşırmayacağınız diyorum nedeni ise kablosuz hızlı şarj özelliğini 15 watt gücünde yeni tanıtmıştı. Beklenmedik bir değişiklik olduğunu belirterek devam edelim. Ancak LG'nin son amiral gemileri bu teknolojileri desteklemiyor. Çünkü LG G5'te Qi kablosuz şarj desteği bulunmuyor.

Bununla beraber bir diğer amiral gemisi olan V20 modelinde de bu özellik desteklenmiyor. Değişiklik adı altında yeni LG G6'da bunların tersi bir durum olarak kablosuz şarj etme özelliğine sahip olması ihtimalleri yüksek.

Şuan belli başlı bir netliği olmayan kablosuz şart etme özelliği LG G6'da bulunup bulunmayacağı bilinmiyor. Fakat bir adım olarak böyle bir özellik ile gelmesi muhtemel. Peki LG G6'nın bu özellik ile gelmesinin kullanıcılara ne gibi bir getirisi olacak? Buna yanıt olarak şöyle diyebiliriz.

15 watt'lık kablosuz şarj pedi ile beraber telefonun yüzde 50'sini 30 dakikada doldurabilecekler. Yani bu demek oluyor ki hızlı şarj özelliğini kablosuz halde mümkün kılınacak. Buna ek olarak konfor ve rahatlık da bunun cabası. 

Şuan kablolu olarak hızlı şarj etme özelliği sunan modellerin başında son amiral gemileri (Samsung Galaxy S7, HTC 10 ve LG G5) yer almakta. LG G3 ve G4 ise Qi kablosuz şarj etme özelliği sunuyor. LG, yeni telefonu olan yeni amiral gemisi G6'yı Nisan ayında tanıtacağı söyleniyor.

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi