"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LG Pay servisi, Daha Fazla LG Telefonunda Mevcut Olacak!

Sedat | 6 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

LG'nin mobil ödeme hizmetleri LG Pay, önümüzdeki yıl daha fazla akıllı telefon ve yeni piyasalara genişleyecek. Tüm ayrıntılar haberimizde yer alıyor..

Şirket nihayetinde, LG'nin yeni ödeme servisinin uluslararası pazarlarda Samsung Pay ve Apple Pay gibi rakip hizmetler ile başa geçeceği anlamına gelen planını doğruladı.

Şirket gelecek yıl LG Pay hizmetini "düşük bütçeli akıllı telefonlara" getirme planlarını açıkladı. Uygun fiyatlı cep telefonlarının yanı sıra, hizmetin çevrimiçi alışveriş merkezlerine de yaygınlaştığı söyleniyor. Hatırlanması için geçen ay LG Pay mobil ödeme hizmetleri Güney Kore'de piyasaya sürüldü.

LG Pay, rakip servis Samsung Pay tarafından kullanılan Manyetik Güvenli Aktarım teknolojisinin aksine Kablosuz Manyetik İletişim teknolojisini kullanıyor (Samsung NFC'yi de destekliyor). Apple Pay sadece NFC'yi destekler.

LG'nin Mobil İletişim Bölümü Başkanı Cho Jun-ho Güney Kore'de düzenlenen bir etkinlikte, "LG Pay'ın düşük bütçeli akıllı telefonlara gelecek yıl birinci sınıf telefonlarla birlikte kullanıma sunulacağını" söyledi. 

Rapor, LG Pay kullanıcılarının sayısının, Samsung Pay'ın 5.2 milyon kullanıcısına yerel bir araştırma şirketi Wiseapp'ten alıntı yaparak 95.000'e çıktığını da ekliyor.

Daha önce açıklandığı gibi LG Pay servisi şirketin amiral gemisi LG G6 tarafından destekleniyor. Şimdi, Güney Kore devi hizmetin daha fazla cihaza yayılabileceğini söyledi.

LG Pay hizmeti, her bir işlem için kullanıcının parmak izini gerektirir ve işlem yaparken güvenliği artırdığı iddia edilmiştir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi