"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LG’den 21:9 Ultra Geniş Monitörü

Sedat | 14 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Türkiye pazarı için önemli markalardan birisi olan LG, Türkiye pazarına yönelik güncellemelerinde sunuyor. Marka tarafından piyasaya sunulan son ürün ultra geniş monitör

LG Ultra geniş kavisli monitörünü geçtiğimiz yılların başında tanıtılsa da Türkiye pazarına cihazın girişi ancak sağlanabildi. Özellikle profesyonel kurumlara yönelik geliştirilen bu monitör yüksek özellikleri ve kaliteli grafik performansı ile birlikte dikkatleri üzerine çekiyor. 2015 yılının başında tanıtılmasına rağmen 2016 yılının sekizinci ayı itibariyle Türkiye pazarına giren monitörün 34. inçlik bir ekrana sahip olduğu belirtilirken ekranda desteklenen özellikler UltraWide WQHD IPS Thunderbolt şeklinde oldu.

3.440 x 1440 piksel çözünürlüğü destekleyen 34 inçlik ekran profesyonel kullanımların dışında oyun oynamayı seven kişiler için de oldukça cazip bir fırsat yaratıyor. Öyle ki büyük ekranda oynanacak oyunlar ve yüksek çözünürlüğü desteklemesi çok daha iyi bir oyun deneyimini sunuyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Ekranın geniş olması farklı özelliklerin de kullanılmasını sağlarken bölünmüş ekran gibi farklı özellikler sayesinde ekranın farklı bölümlere ayrılması ve farklı işlemlerin aynı anda ekranda görüntülenebilmesi mümkün. Ekran üstü kontrol ve ekran ayarlarını bölümünde monitörün kişiselleştirilmesi ve daha iyi bir şekilde kullanılması adına pek çok farklı seçeneğin yer aldığı belirtilirken özellikle oyun için bu imkanlar çok daha büyük bir fırsat yaratıyor.

Takılma süresi çok düşük olan ve aynı zamanda 5 ms tepkime süresi bulunan monitör kullanıcıların bugüne kadar kullanabileceği en iyi modellerden birisi olarak görülüyor. USB 3.0 bağlantı desteği bulunan monitor böylece mobil cihazların hızlı şarj edilmesine dahi imkan sağlıyor. Üstelik monitörde yer alan bir diğer özellik Thunderbolt 2.

4 kat hızlı veri transferi için oldukça önemli olan bu özellik sayesinde kullanıcıların özellikle yüksek boyutlu dosyaları transfer edilmesi çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor. Cihazın Türkiye'deki satış fiyatı hakkında da bilgiler paylaşırken 3499 Türk Lirası üzerinden satılacak cihaz böylelikle kullanıcıların uygun bir çözüm bulmasını sağlayacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi