"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LG’den 230 Liraya Telefon

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

LG tarafından piyasaya sunulan ekonomik modellerden bir tanesi LG K3 olurken, telefonun 230 lira üzerinden satışa çıktığı belirtildi.

Son dönemlerde mobil sektörde zorlu bir dönemden geçen markalardan olan LG yeni model üretimlerini sürdürürken bir yandan piyasaya sunduğu modelleri için de satış arttırma çalışmalarını yürütüyor.

Marka tarafından geçtiğimiz aylar içerisinde tanıtımı yapılarak piyasaya sunulan LG K3 modelinin Avrupa pazarında çok daha uygun bir fiyat ile satışa çıktığı belirtilirken telefonun sadece 230 liraya satılacak olması pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Avrupa Pazarına Girdi

Uzun süreden beri sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan telefon yapılan yeni hamle ile birlikte Avrupa pazarına da girmiş durumda. Üstelik Avrupa pazarında Sadece 70 Euro gibi bir etiket fiyatı olan telefon pek çok kişi için cazip bir seçenek yaratmış durumda. Piyasadaki telefon modellerinin yüksek etiket fiyatlarına sahip olması bu konuda LG için önemli bir avantaj yaratırken telefonun çok uygun bir fiyat ile satılması pek çok kişinin satın alma gücünü arttırıyor.

4.5G desteği ve Android işletim sisteminin kullanıldığı telefon bu bakımdan oldukça iyi özelliklere sahip durumda. Özellikle fiyat-özellik karşılaştırması yapıldığında telefonun oldukça makul seçeneklere sahip olduğu görülürken telefonda yer alan en önemli özellikler şöyle;

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

4.5 inç 854 x 480p çözünürlüklü IPS ekran

Snapdragon 210 işlemci

Adreno 304 grafik birimi

1 GB RAM

8 GB depolama alanı

microSD kart desteği

5 MP arka kamera

VGA ön kamera

1.940mAh batarya 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi